DOWLOAD: Po prostu kliknij – zapraszamy do aktulizacji do wersji 2.3!

 • = UPDATE 15.04.2013 – skrypt został dostosowany do nowego, „lepszego” Allegro.

Na pewno zdarzyło Ci się podczas przeglądania aukcji Allegro spotkać denerwujący komunikat „Strona przedmiotu została przeniesiona do archiwum„. Allegro do tego archiwum nie daje jednak dostępu, a często przecież chce się zobaczyć historię transakcji swoich kontrahentów. Dzięki stronie Wykop.pl dotarłem niedawno do serwisu paa.pl, który na własną rękę (albo własny serwer) archiwum takie tworzy. Mimo to, bardzo niewygodne jest przeklejanie numerów nieznalezionych aukcji i odpalanie ich w serwisie paa.pl.

Napisałem więc skrypt do przeglądarek Mozilla Firefox (działa w oparciu o dodatek Greasemonkey), Opera i Google Chrome (nie wymaga żadnych dodatków). Pozwala on na normalne przeglądanie zasobów serwisu Allegro.pl nie martwiąc się, czy dana aukcja została usunięta, czy nie. Teraz każdą aukcję można „podejrzeć”.

Najnowsza wersja to Full Allegro Archive 2.3 zapraszam do aktualizacji. Kliknij tutaj

Skrypt dostał się na główną stronę wykop.pl.

Skrypt ten w tle:

 • przy nazwach loginów użytkownikówdodaje link do DETEKTYWA serwisu paa.pl, dzięki czemu jednym kliknięciem można prześledzić historię transakcji użytkownika i otrzymanych za nie komentarzy – w przejrzystej tabelce z tytułami aukcji, obrazkami, etc.

  Skrypt pozwala śledzić transakcje innych użytkowników

  Skrypt pozwala śledzić transakcje innych użytkowników

 • na stronach użytkownika podmienia „numery” niedostępnych dla zwykłych użytkowników aukcji, na odpowiednie linki prowadzące do serwisu Publiczne Archiwum Allegro.

Full Allegro Archive - Strona Użytkownika

 • na stronach nieistniejących aukcji wyświetla stosowny link wraz z informacją o możliwości obejrzenia tej aukcji w zewnętrznym serwisie

Full Allegro Archive - Strona nieznalezionej aukcji

Instrukcja instalacji dla Mozilla Firefox:

Instrukcja instalacji dla przeglądarki Opera:

 • Ściągnij skrypt Full Allegro Archive do dowolnego folderu na dysku.
 • w przeglądarce OPERA wejdź w menu Ustawienia/preferencje/zaawansowane/zawartość/opcje javascript w polu „Moje skrypty JavaScript” podając ścieżkę do folderu ze ściągniętym wcześniej skryptem
 • wpisujesz w pole adresu strony „opera:config”, wyszukujesz opcję „User JS Storage Quota” i zmieniasz jej wartość na „1″
 • Ciesz się nowym, lepszym Allegro.

Instrukcja instalacji dla przeglądarki Google Chrome:

Miłego używania. Wszelkie pochwały i obelgi mile widziane.

Historia wersji:

v. 2.3 - 2013.04.15
- Zaktualizowano skrypt, aby działał z nową wersją Allegro
- Dodano mechanizm automatycznej aktualizacji
- Przearanżowano wygląd
- możliwość wsparcia FAA

v. 2.2 – 2012.04.13
- Poprawiono wyrażenia regularne, bo znaleziono uga buga i nie wszystko działało

v. 2.1 – 2012.04.12
- przepisany od podstaw kod w oparciu o JQUERY, co umożliwi szybki rozwój i moją błyskawiczną reakcję na zmiany w Allegro
- wsparcie dla Google Chrome
- zmiany graficzne
- Dostosowanie do ostatnich zmian na Allegro – przywrócono działanie detektywa i archiwum aukcji na wszystkich podstronach, czyli:
- Detektyw: na stronach produktu, na stronach użytkownika, na liście kontrahentów
- Archiwum: na stronie informującej, że aukcja jest już niedostępna i została przeniesiona do archiwum

 v. 1.02 – 2011.10.21
- felas mod

v. 1.01 – 2009.01.26
- Poprawiono support dla Opery (@include http*://*allegro.pl/* ;)
v. 1.0 – 2009.01.15
- Serwis paa.pl zmienił system wyszukiwania i prezentacji wyników, przez co Full Allegro Archive przestało działać. Ta wersja przywraca prawidłowe działanie.
- Skrypt będzie działać także na stronach typu moto.allegro.pl i podobnych (thx to Pawelsky)
v. 0.998 – 2009.01.10 (środek nocy, po pijaku)
- problem był z wyświetlaniem niektórych linków. Naprawiłem. A co…
v. 0.997 – 2009.01.10 (pora obiadowa, bez obiadu)
- Bug fixed: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=* interpretuje jako aukcje zamieniajac nazwe uzytkownika na link do archiwum aukcji o numerze uzytkownika
- Od tej wersji skrypt uruchamia się na WSZYSTKICH podstronach wewnątrz allegro.pl
- Uaktualniono linki do skryptu FAA
- Naprawiono bug, który podmieniał wszystkie zielone mesydże na numery aukcji
v. 0.900 – 2009.01.10 (rano, przed śniadaniem i przed WOSP)
- Bug fix: Linki na stronach nieznalezionych auckji generowane są dobrze dla http://allegro.pl/show_item.php?item=*, ale zle dla tych http://allegro.pl/item*_*.html. Naprawiono.
- wyświetlanie DETEKTYWA na stronach listy bieżących aukcji danego użytkownika
- wyświetlanie linku do DETEKTYWA użytkownika, którego stronę właśnie przeglądamy (detektywi kontrahentów są już wyświetlani)
- skrypt dorysowuje odpowiednie linki także w panelu administracyjnym (my_allegro.php*)
v. 0.789
- Poprawiono bug z niewłaściwym podpinaniem detektywów pod nazwy użytkowników
- Zmiana „Powered by” na „Wspierane przez”
v. 0.777 – 2009.01.09
- przy nazwach loginów użytkowników dodaje link do DETEKTYWA serwisu paa.pl, dzięki czemu jednym kliknięciem można prześledzić historię transakcji użytkownika i otrzymanych za nie komentarzy – w przejrzystej tabelce z tytułami aukcji, obrazkami, etc.
v. 0.666 – 2009.01.08 :
- na stronach użytkownika podmienia “numery” niedostępnych dla zwykłych użytkowników aukcji, na odpowiednie linki prowadzące do serwisu Publiczne Archiwum Allegro.
- na stronach nieistniejących aukcji wyświetla stosowny link wraz z informacją o możliwości obejrzenia tej aukcji w zewnętrznym serwisie.

Be Sociable, Share!
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,
137 odpowiedzi na “Full Allegro Archive – koniec z aukcjami przeniesionymi do archiwum”
 1. deuter pisze:

  Nie doczeksz się, sprawdziłem właśnie swoje ze stycznia, lutego. Nie ma.

  • Cobi pisze:

   Witaj,

   Dziękuję za info. Czyli wynikałoby z tego, że z ogłoszeniami, które zostały zarchiwizowane w tym roku jest jednak problem i nie można ich już odzyskać:( Porażka…

   Pozdrawiam.

 2. .::oxi::. pisze:

  Powiedz czy byłbyś w stanie przerobić na dodatek do opery, bo najnowsza wersja została okrojona o Java Skrypt’y…

 3. Jurek pisze:

  Uważam,ze allegro traci swój statutowy charakter na rzecz nieuczciwych działań. Przykładów mógłbym podawać więcej jednak podam ostatni.Chciałem zapoznać się z zarchiwizowanym ogłoszeniem używanych inwalidzkich skuterów elektrycznych. By wejść należy wykupić SMS kod.Wysłałem SMS który mnie kosztował ponad 11- zł. Przesłany kod pomógł mi uzyskać telefon do osoby ogłąszającej. Kiedy się skontaktowałem okazało się ,że osoba odbierająca poczuła się obrażona bo nigdy nie handlowała. Gdy ponownie chciałem się skontaktować z tą stroną otrzymałem informacje że jest niepoprawny kod. Innym razem gdy wysłałem SMS by uzyskać kod do innej strony to otrzymałem informację o dużej liczbie zgłaszającej. Pieniądze pobrane ale nie ma usługi. Takie przypadki mają miejsce w kontaktach z prostytutkami,że pieniadze pobiorą a dupy nie dadzą Czyżby z nich allegro brało przykład? Oczekuję wyjasnienia !

 4. beba pisze:

  Kto zna bezpośredni link do skonczonych aukcji, ale tych obecnych jeszcze – nie przeniesionych do arhiwum. . Tak by nie trzeba było rozwijć listę i wybierać skonczone. Zrobiłam reinstal kompa i nie zapisałam sobie tego linku . A po kliknięciu na niego ,miałam tak ze od razu otwierała mi sie wyszukiwarka skończone i nie była potrzebna zmiana w rozwijanej liście

 5. Janek archiwista pisze:

  Był lepszy sposób. W starych przeglądarkach Internet Explorer 6.0 pod Windows 98 i możliwe że XP, jak się w wyszukiwarkę Google wpisało szukane słowo, to wyskakiwały nie tylko linki do stron, ale również kopie stron. Klikając na napis ,,kopia”, automatycznie pokazywała się strona z archiwum Allegro, której już dawno nie było. Nie tylko z Allegro. Wygląda na to, że nowsze przeglądarki zostały okrojone o tą opcję, a szkoda, bo niby trochę miejsca zajmował napis ,,kopia” i rzadko się z tego korzystało

 6.  
Pozostaw odpowiedź