Skrzynki na listy zgodne z normami Unii Europejskiej to jawny żart

Skrzynki na listy zgodne z normami Unii Europejskiej to jawny żart

Jestem zażenowany zaistniałą sytuacją. Dotychczas żadna z restrykcyjnych i nierzadko bezsensownych norm unijnych szczególnie mnie nie ugodziła. Teraz jednak miarka się przebrała…

W mojej klatce mieszka 8 rodzin, kada z nich musiała niedawno uiścić obowiązkową opłatę w wysokości 80 zł. Zebrane 640 zł zostało przeznaczone na nowe, spełniające normy unijne, skrzynki pocztowe. Oprócz nowych, zunifikowanych wymiarów, miały one zagwarantować wszystkim firmom zajmującym się przesyłkami możliwość pozostawienia paczki / listu bez posiadania kluczyka. Dzięki temu miała zakończyć się wyłączność korzystania ze skrzynek przez Pocztę Polską, a alternatywne firmy zajmujące się pocztą i paczkami miały mieć ułatwione zadanie przy dostarczaniu listów pod nieobecność adresata.

Kilka dni temu nowe skrzynki (fakt, ładniejsze niż oldschool-PRL) zostały zamontowane. Dziś przyjrzałem się im bliżej. Efekt? What The Fuck? Kto to wymyślił.

Fakt, przez dużą szczelinę każdy może do wybranej skrzynki wrzucić dowolny list, czy spam ulotkowy. Ale do jasnej cholery – to działa także w drugą stronę! Bez problemu można wyciągnąć dowolny list z dowolnej skrzynki, bez otwierania tejże. Gdzie tu jest sens?

Do cholery, ja rozumiem, że w Unii Europejskiej kradzieże się nie zdarzają (sic!). Ale to Polska, mieszkam w Polsce, tutaj jak nigdzie indziej okazja czyni złodzieja!!! Dlaczego jest tak, a nie inaczej? Jak według Was powinno rozwiązać się SENSOWNIE problem demonopolizowania dostępu do skrzynek pocztowych?

Be Sociable, Share!
Tagi: , , , ,
7 odpowiedzi na “SZAJS! Skrzynki pocztowe zgodne z normami Unii Europejskiej”
 1. TheMan pisze:

  Pozdrawiam twoich sasiadow, jak to ich nazwales, zlodziei?
  A teraz maly test, wrzuc tam list, i sprobuj go wyciagnac przez ta szczeline.
  Zenada.

 2. hoRacy pisze:

  A dlaczego akurat złodzieje – sąsiedzi? Przecież wejście na klatke to żaden problem, wystarczy podać się za Pana od cebuli, ziemniaczków, etc.

 3. ABC pisze:

  @TheMan
  Ahh, no tak, masz racje, przecież w XXI wieku to na klatkach chodowych wszędzie jest system który na podstawie analizy biometrycznej identyfikuje osoby które cha wejść i nie wpuszcza obcych. jak autor mógł o tym zapomnieć.

 4. fj pisze:

  „Bez problemu można wyciągnąć dowolny list z dowolnej skrzynki, bez otwierania tejże. Gdzie tu jest sens?”

  Ponieważ dobry obyczaj każe nie zaglądać do nie swojej skrzynki…

 5. 3MtS6 pisze:

  S.S.N.U.M.S.”NIE” – Skrzynkom Spełniającym Normy Unijne Mówimy Stanowcze „NIE”

 6. Bob pisze:

  Mnie się zepsuł zamek w tym szajsie i wyjąłem przed dziurę list w którym były ochraniacze na nadgarstki. Spora koperta wyszła bez problemów.

 7. postman pisze:

  Zamieszczone zdjęcie przedstawia skrzynkę importowaną z CHRL. Znam się trochę na tym bo takich skrzynek w Polsce jest sporo. Nie spełniają one normy europejskiej EN 13724 ponieważ nie mają stosownego zabezpieczenia przed wyjmowaniem listów. Kupiliście kicz. Poproście sprzedawce o certyfikat to się przekonacie. Ktoś wyrwał od was parę groszy.

 8.  
Pozostaw odpowiedź